In het jubileumjaar van de VVMG wordt in iedere editie van Glas een speciaal katern opgenomen waarin aandacht wordt besteed aan dit bijzondere moment. In deze reeks staan verschillende verhalen, ontmoetingen en terugblikken centraal die de rijkdom en ontwikkeling van de Nederlandse glaskunst laten zien.
Het eerste jubileumkatern verschijnt in Glas 2026-1. Daarin is onder andere een interview opgenomen dat Renée Korbee maakte met Wiljan Versteeg van Galerie Kunstconsult. In het gesprek staat het werk van de gerenommeerde glaskunstenaar Willem Heesen centraal en wordt stilgestaan bij zijn betekenis voor de glaskunst.
Bij dit interview hoort ook een korte film. De jonge filmmaker Tiddo van Wetten maakte een video-opname van het gesprek, waarmee het interview niet alleen in tekst maar ook visueel beleefd kan worden.